VBR-rytteres udenbys stævneresultater:
 
Vestbirk-ryttere til Spring Cup i Hylke
 
2 ryttere fra Vestbirk Rideklub deltog den 27. og 28. oktober i Spring Cup i Hylke med følgende resultater:
  • Linea Putman på Gredstedgaards Contendra opnåede en 1. plads i LE spring for hest og en 2. plads i LE spring for hest.  
  • Liv Lind Vonsild Klavsen på Aron Vrå opnåede en 1. plads i LD spring for pony og en 2. plads i LC spring for pony.
 
Vestbirk-ryttere til Fastelavnsstævne i Hylke
 
D. 25. Februar 2018 deltog 4 ekvipager fra Vestbirk Rideklub i fastelavnsstævne i Hylke:
  • Frida Bøgestrand og Cosmo opnående en fejlfri runde i LD, for pony.
  • Liv Klausen og Sonny Boy en 1. Plads i LC, Jokerspring, for pony.
  • Mathilde Putman og Pacific opnåede en 3. Plads i showspringning 60-70cm, for hest.  
  • Linea Putman og Aron Vrå en 1. Og 2. Plads i showspring 80-90cm, for hest.
 
Vestbirk-rytter nr. 2 til Spring Cup i Hylke
 
Linea Putman og Aron Vrå var d. 5 november til stævne i Hylke.
 
Her blev det til en 1. plads i LE spring for heste, og samlet blev de nr. 2 i Spring Cup
for heste med 250 point.
 
 
Vestbirk-ryttere til Spring Cup i Hylke
 
4 ryttere fra Vestbirk Rideklub deltog søndag den 10. september iSpring Cup i Hylke med følgende flotte resultater:
  • Liv Lind Vonsild Klavsen på JT's Sonny Boy red en flot fejlfri runde i LE spring og fik en 3. plads i LD spring for pony.
  • Frida Bøgestrand på Enggaards Cosmo red en flot fejlfri runde i LD spring for pony.
  • Ninja Friberg på Chanel fik en 2. plads i LE spring for pony.
  • Linea Putman på Aron Vrå fik en 1. plads i LF spring og en 2. plads i LE spring for hest.
 
 
 
Til Klubstævne i Hylke d. 10. og 11. Juni 2017, deltog følgende 3 ekvipager
fra VBR:
  • Frederikke Nydam på Luna, med en 1. plads i LD2.
  • Liv Klavsen på JT's Sonny Boy, med en nulrunde i LE, til deres første udenbys klubstævne.
  • Linea Putman på Aron Vrå, med en 1. plads i LE og 2. plads i LD for hest.
 
 
Til Klubstævne i Hylke d. 25. September 2016, deltog følgende 4 ekvipager fra VBR:
  • Frida Bøgestrand på Egebakkens Gwendolyn med to nulrunder i LE og LD spring for pony.
  • Linea Putman på Aron Vrå, med en nulrunde i LE spring for pony.
  • Annie Henriksen på Sleipner, med en nulrunde og 4. plads i LD spring for pony.
  • Frederikke Nydam på Snowflake, med en nulrunde i Sløjfespring for hest.