Sommerstævne d. 16. og 17. juni   

Lørdag – Dressur

   9.00 – 9.30

   Holddressur (evt. med trækker)

      

   Hold 1:

   Naomi Højer

   Sofie Rasmussen

   Clara Hansen 

 

Filur

Lady

Lala 

 

(Sadle op kl. 8.30)

(Sadle op kl. 8.30)

(Sadle op kl. 8.30)
 

   Hold 2:

   Olivia Øe

   Michelle Bisgaard

 

Oscar

Julie

 

(Sadle op kl. 8.30)

(Sadle op kl. 8.30) (Sadles af)

 

   Hold 3:

   Victoria Hansen

   Vicktoria Vigen

   

Hold 4:

   Beate sommer

   Vanessa Hansen

   Zonia Lindvig                     

 

Filur

Lady

 

 
 
Oscar

 Tulle 

 Sonny Boy    

 

 
 
(Sadles af) 
 
 
 
 
 
(Sadle op kl. 8.30) 
 
(Sadle op 9.00) 

9.30 – 10.45

LD1

         1. Beate Sommer

         2. Victoria Hansen

         3. Frederikke Nydam

         4. Olivia Øe

         5. Vanessa Hansen

         6. Frida Kortbæk Nielsen

         7. Perle Lundsgaard

         8. Jasmin Aliakbar

         9. Aisha Wagener

        10. Kajsa Kristiansen

        11. Siri Søgaard

        12. Annika Jensen  

        13. Zonia Lindvig

Oscar

Filur

Heida

Oscar

Tulle

Oscar

Cosmo

Oscar

Sonny Boy

Julie

Oscar

Corvett

Sonny Boy


(Sadle af)


 
 
(Sadles af) 

 

(Sadle op 9.20) (Sadles af)

 

 (Sadles op 9.40)

 
 
 (Sadles op 9.30)
 
(Sadle af)

10.45-11.45

LC1

         1. Siri Søgaard

         2. Frederikke Nydam

         3. Annika Jensen

         4. Kajsa Kristiansen

         5. Klara Bay Kronow

         6. Maja Søndergård

         7. Martina Dam

         8. Liv Klavsen

Oscar

Luna

Corvett

Julie

Corvett

Julie

Corvett

Pacific

(Sadle af)

 

 
 
 
 
 
(Sadle af)

(Sadle af)

(Sadle op 10.30)

11.45 – 12.00

Procentklasse: LC3 og LB1

         1. Liv Klavsen

         2. Frida Bøgestrand

Pacific

Cosmo

(Sadle af)

(Sadle op 11.10) (Sadle af)

12.00

Vestbirk Rideklubs mest vindende ekvipage i dressur 17/18 kåres

 

Søndag – Spring

9.00 - 9.20

20 cm (evt. med trækker)

         1. Victoria Vigen

         2. Amanda Nielsen

         3. Aisha Wagener

         4. Sofie Sørensen  

  5. Annika Jensen

         6. Jasmin Aliakbar

  7. Milla Ladegaard  

Lady

Corvett

Sonny Boy

 Oscar 

Corvett

Oscar

Chila 

(Sadles op kl. 8.15)

(Sadles op kl. 8.15)

(Sadles op kl. 8.15)

(Sadles op kl. 8.15)

(Sadles op kl. 8.15)


9.30 – 10.00

40 cm

         1. Jasmin Aliakbar

         2. Annika Jensen

   3. Sofie Sørensen  

         4. Amanda Nielsen

         5. Siri Søgaard

         6. Kajsa Kristiansen

         7. Frida Kortbæk Nielsen 

  8. Milla Ladegaard  

Oscar 

Corvett

Oscar

Corvett

Oscar

Sonny Boy

Oscar

Chila 
 

10.10 – 10.30

50 cm

         1. Kajsa Kristiansen

         2. Frida Kortbæk Nielsen

         3. Maja Søndergård          

         4. Klara Bay Kronow

   5. Ninja Friberg

Sonny Boy

Oscar

Julie       

Corvett

Chanel 
(Sadles af)
 
(Sadles op kl. 9.15) 
 
 

 10.40 – 11.00

60 cm

         1. Victoria Baagøe

         2. Klara Bay Kronow

         3. Frida Bøgestrand

Cosmo

Corvett

Cosmo

(Sadles op kl. 9.45)

(Sadles af)

11.10 – 11.30

70 cm

         1. Maja Søndergård

         2. Frida Bøgestrand

         3. Liv Klavsen

         4. Ninja Friberg

Julie

Cosmo

Sonny Boy

Charming

(Sadles af)

(Sadles af)


11.40 – 11.50

80 cm

         1. Liv Klavsen

         2. Ninja Friberg

 

Sonny Boy

Charming

(Sadles af)


12.00

Vestbirk Rideklubs mest vindende ekvipage i spring 17/18 kåres